MotociklaiMotociklas – dviratė motorinė transporto priemonė (su šonine priekaba arba be jos), kurios vidaus degimo variklio cilindro (cilindrų) darbinis tūris didesnis kaip 50 cm³ ir (arba) maksimalus konstrukcinis greitis didesnis kaip 45 km/h. Ši sąvoka apima ir trirates motorines transporto priemones, kurių masė be krovinio ne didesnė kaip 400 kg.

Pagal vieną skirstymų, skiriamos kelios kategorijos:

Chopper - tai motociklas nuo kurio nuimta viskas, kas suteikia papildomo svorio (galinio vaizdo veidrodėliai, posūkių šviesos, duslintuvai ir t. t.). Būdavo pervirinamas rėmas, ir iš šalies jie atrodydavo kaip kapoti (chop). Nereikėtų jų maišyti su kruizeriais.

Enduro - tai krosinis motociklas, skirtas važiuoti ne plentu. Enduro dar skirstomas į hard enduro ir soft enduro.

Street - tai miesto motociklas, dabartiniai kiek panašesni į sportbike, tačiau ne tokie galingi. Geras manevringumas ir patogus valdymas miesto sąlygomis.

Sportbike - tai sportinis motociklas, galingas, neypatingai patogi sėdėsena, prie jų dar priskiriami supersport klasės motociklai.

Cruiser - klasės motociklai yra artimi chopper, tik su visais privalomais atributais (posūkių šviesomis, galinio vaizdo veidrodėliais ir t. t.). Būdinga daug chromo kaip ir chopper klasės motociklams.

Classic - tai klasikinės išvaizdos motociklai, dar vadinami neoclassic. Tai Jawa, Izh, Minsk, Voschod.